Повномасштабне вторгнення росії ускладнило ситуацію на українському ринку праці. Вплинуло це і на відносно безпечні регіони.
З початку повномасштабної війни Чернівецька область прийняла тисячі переселенців та не один десяток релокованого бізнесу й підприємств. З одного боку - це додаткові робочі кадри, з іншого - кількість вільних робочих місць у порівнянні з довоєнним періодом не збільшилася.
Про те, яка ж саме зараз ситуація з ринком праці на Буковині, журналісти 0372.ua поспілкувалися із директоркою Чернівецького обласного центру зайнятості Любов'ю Кожолянко.
Загалом з початку року за різною допомогою до центру зайнятості звернулися 17 000 людей - це і буковинці, і переселенці.
Понад два місяці з початку війни Чернівецький обласний центр зайнятості допомагав колегам з Луганської області виконувати їх роботу.
У січні-серпні центр зайнятості працевлаштував 4401 людину.
З початку повномасштабної війни до центру звернулися 1992 переселенці, з них 1679 людей отримали статус безробітного, а 429 - знайшли роботу.Станом на 1 вересня послуги Центру отримають 449 безробітних переселенців. 90 роботодавців отримали компенсацію за працевлаштування 225 переселенців.
Любов Кожолянко зазначила, що після 24 лютого 2022 року суттєво поменшала кількість вакансій. З початку широкомасштабної війни у центрі фіксували зменшення вакансій втричі. Зараз ситуація трохи вирівнялася - у базі понад 600 вакансій.
Навантаження на одну вакансію зменшилося, бо зменшилася кількість перебуваючих на обліку.
Серед шукачів роботи жінок стало більше, ніж чоловіків. Причина зрозуміла - значна частина чоловіків пішла захищати Україну. У відсотковому співвідношенні у серпні на обліку було 62% жінок, а у вересні - вже 70%.
Це, своєю чергою, тягне іншу проблему - Центр зайнятості не може задовольнити потреби роботодавців. Це стосується вантажників, слюсарів, автослюсарів, сантехніків, водіїв. І зараз, за словами начальниці, ситуація погіршується. У топі стабільно перебувають робітничі вакансії.
Щодо релокованого бізнесу та підприємств, то таких понад сотня в області. Але зазвичай вони разом з виробництвом чи підприємством релокують і працівників, тому нові кадри шукають не дуже активно.
Куди звертатися шукачам роботи та відстежувати вакансії:
- Сайт - Чернівецький обласний центр зайнятості;
- Facebook Чернівецького обласного центру зайнятості;
- Telegram-канал для роботодавців "Пошук працівників (Чернівці)";
- З актуальними вакансіями по всій Україні можна ознайомитися у Telegram-каналі: "Робота зараз: Державна служба зайнятості";
- Єдиний всеукраїнський портал вакансій;
- E-mail: orgcvocz@gmail.com.
Підписуйтеся на наші оновлення у Viber (новини Чернівців)
Слідкуйте за нами в Instagram
Та телеграм: https://t.me/news0372