• Головна
  • У Чернівцях перевидали відому книгу «Буковина. Її минуле і сучасне»
Книга
14:00, 26 березня
Надійне джерело

У Чернівцях перевидали відому книгу «Буковина. Її минуле і сучасне»

Книга
У Чернівцях перевидали відому книгу «Буковина. Її минуле і сучасне»

Це репринтне видання унікальної праці буковинських авторів-емігрантів 1956 року, пише 0372.ua.

Видання, накладом у 1000 примірників, побачило світ у чернівецькому видавництві «Друк Арт».Над дизайном обкладинки працював відомий чернівецький художник Іван Балан.Обкладинка зеленого кольору, що символізує зелену Буковину. Книга має майже 1000 сторінок.

Отримуйте головні новини дня - Telegram або Viber.

Ініціатором перевидання книги став Павло Колядинський, кандидат географічних наук, директор «Чернівецького екскурсійного бюро».

-Хотілося, аби краєзнавці, екскурсоводи та всі бажаючі могли мати правдиву і достовірну інформацію про історію Буковини, - каже Павло. – А ця книга досі залишається однією з кращихі найоб’єктивніших праць про наш край. Також хотілосявіддати повагу і данину авторам, які зробили таку об’ємну працю у вигляді книги “Буковина. Її минуле і сучасне”. Ми зробили репринтне видання, тобто книжкаповністю повторює вигляд первинного варіанту.

Репринтне видання книжки “Буковина. Її минуле і сучасне” видано зафінансової підтримки благодійного фонду «Кращим Бути», Чернівецької ОДА та обласної ради, турагентства «Чернівецьке екскурсійне бюро».

Також ці кошти були використані на створення електронноїверсії книги, з якою можна ознайомитись на сайті Муніципальної бібліотеки ім. А. Добрянського: http://dobrabiblioteka.cv.ua/ua.

Книга «Буковина. Її минуле і сучасне» побачила світ закордоном у 1956 році. Над нею працювали до 20-ти авторів, які жили в еміграції.На обкладинці вказано трьох із них: Денис Квітковський, Теофіл Бриндзан та Аркадій Жуковський, вони є і упорядниками.

Зараз книга перевидана через 65 років після того, як вона вперше побачила світ. І це перше таке ґрунтовне перевидання цієї історичної праці.

Як відомо, на початку90-х у Чернівцях видали у 2-частиних «Історію Буковини» Аркадія Жуковського – це праці суто Аркадія Жуковського із цієї товстої книги. Також книга є у вільному доступі на сайті «Diasporianа». Як кажуть історики,було і перевидання у повному об’ємі, невеликим накладом, це була така якісна ксерокопія.

Дозвіл на видання книги надала Ірина Жуковська, донька одного із авторів,відомого історика Аркадія Жуковського, вона живе у Парижі.

-Мені надзвичайно приємно почути, що ця книга знову побачила світ в оновленому вигляді, - написала Ірина Жуковська у своєму листі. - Мій батько дуже гордився би цим. Я знаю, що це було його найдорожчим бажанням як українського патріота, передати цей культурний спадок сучасним і майбутнім поколінням.Сьогодні дуже не простий час, але якщо плануватиметься презентація книги, то я з зроблю все можливе, щоб приїхати. Моя вдячність всій команді і Павлу Колядинському.

Книжка “Буковина. Її минуле і сучасне багато років була чи не єдиним таким солідним виданням з історії Буковини. Сьогодні з’явилосябагато нових праць та книг з історії Буковини, але книжка “Буковина. Її минуле і сучасне” є основою багатьох досліджень.

Репринтне видання книжки “Буковина. Її минуле і сучасне” можна придбати у книгарнях Чернівців: «Книги», вул. Кобилянської, 25,«Будинок книги», вул. Кобилянської, 37,«Наука», вул. Заньковецької, 4, КПЧернівецький обласний бібліотечний колектор, вул. Шептицького, 23, «Букініст», вул. Головна, 31. А також в офісіЧернівецького екскурсійного бюро» (вул. Поштова, 6 (вхід з вул. Чайковського). тел: (095) 86-17-601, (068) 040-18-18. Для замовлення за межі Чернівців, телефонуйте теж за вказаними номерами.

Наталія Фещук, піар-менеджер проєкту з перевидання книги «Буковина. Її минуле і сучасне».

Читайте також: Книгу про Василя Стуса не заборонятимуть: Медведчук програв суд

У Чернівцях презентували дослідження про роль музеїв у житті міста (ІНФОГРАФІКА)

#«Буковина. Її минуле і сучасне» #перевидання #книга
Оголошення
live comments feed...