Акція "Візьми дитину у родину" триває на Буковині

фото ілюстративне
Акція по пропаганді альтернативних форм сімейного виховання "Візьми дитину у свою родину" триває на Путильщині. Патронат над дитиною є тимчасовим доглядом, підтримується державою та є альтернативною формою сімейного виховання.
Путильський районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді доводить до відома, що у районі продовжується акція по пропаганді альтернативних форм сімейного виховання "Візьми дитину у свою родину". Якщо Ваша сім’я має позитивний досвід виховання дітей, користується авторитетом у громаді та ви хочете стати патронатними вихователями, Путильська райдержадміністрація просить звертатись до районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.
Оплата послуг патронатного вихователя та виплата соціальної допомоги на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя впродовж 2020-2021 р. будуть здійснюватись за рахунок субвенції з Державного бюджету місцевим бюджетам. Для України послуга сімейного патронату є новою.
Патронат над дитиною - це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин. Сім’я патронатного вихователя - це сім’я, в якій за згоди всіх її членів, повнолітня особа, яка пройшла спеціальний курс підготовки, виконує обов’язки патронатного вихователя на професійній основі.
Метою патронату над дитиною є забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом з батьками законними представниками, надання їй та її сім’ї послуг, спрямованих на повернення у сім’ю відповідно до найкращих інтересів дитини.
Патронатним вихователем може бути громадянин України, який має досвід виховання дитини, відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання та реабілітації дитини у своєму помешканні.
Юридичними підставами встановлення патронату над дитиною та її влаштування до сім’ї патронатного вихователя є договір про патронат, який укладається за рішенням органу опіки та піклування ССД РДА із сім’єю патронатного вихователя.
Здійснення соціального супроводу здійснюється працівниками РЦСССДМ та створеною мультидисциплінарною командою під кожен конкретний випадок. Термін перебування у патронатній сім'ї від 3 до 6 місяців.
Сім’ї з державного бюджету виплачуються такі види соціальних виплат:
• Соціальна допомога на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя, яка виплачується на кожну дитину, влаштовану в патронатну сім’ю, у розмірі двох прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку.
• Оплата послуг зі здійснення патронату над дитиною (грошове забезпечення), яка здійснюється в розмірі п’яти прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць.
У разі, якщо в сім’ї патронатного вихователя перебуває дитина віком до одного року, дитина з інвалідністю, малолітня або неповнолітня вагітна, ВІЛ-інфікована дитина й одночасно двоє й більше дітей, розмір грошового забезпечення збільшується на 10 відсотків за кожну дитину, але сумарно не більше ніж на 50 відсотків.
Сплата єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за патронатного вихователя.
Призначення й виплата соціальної допомоги, грошового забезпечення та сплата єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за патронатного вихователя здійснюються управлінням праці та соціального захисту населення за місцем проживання патронатного вихователя відповідно до "Порядку оплати послуг патронатного вихователя і виплати соціальної допомоги на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №148 від 16.03.2017.
Соціальна допомога та грошове забезпечення призначаються й виплачуються з дня влаштування дитини в сім’ю патронатного вихователя до дня вибуття з такої родини.
Обов’язки патронатного вихователя:
• забезпечувати надання послуг із догляду, виховання й реабілітації дитини в сім’ї патронатного вихователя, піклуватися про її моральний і фізичний стан, нести відповідальність за її життя і здоров’я;
• створювати належні умови для проживання, навчання, фізичного та духовного розвитку дитини відповідно до її віку, потребам та індивідуальним особливостям;
• представляти в рамках своїх повноважень інтереси дитини у відповідних установах та організаціях;
• взаємодіяти з працівниками служби у справах дітей, соціальної установи, здійснювати заходи, передбачені індивідуальним планом соціального захисту дитини;
• співпрацювати з батьками або законними представниками дитини з метою подолання складних життєвих обставин в межах та у спосіб, визначений органом опіки та піклування.
Отож, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 16.03.2017 року № 148 "Деякі питання здійснення патронату над дитиною", Путильський районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді спільно зі службою у справах дітей запрошує сімейні пари, які мають позитивний досвід виховання дітей та користуються авторитетом у громаді стати патронатними вихователями.