Рецепти
08:42, 11 серпня 2020 р.
Надійне джерело
Корисні рецепти з калини буковинкам
Рецепти
Калина — унікальна рослина, народний символ України, її ягоди рятують від кашлю, допомагають від високого тиску та багатьох інших хвороб. Про це повідомляє сайт 0372.ua.
Ягоди калини багаті вітамінами A, E, P, К, Р, та С. Мало хто знає, що у калині вітаміну С навіть більше ніж у лимоні.
Читайте також:Квашені огірки на зиму: корисний рецепт для буковинських господинь
При яких хворобах допомагає калина:
- при застуді, оскільки допомагає знизити температуру;
- при кашлі як відхаркувальний засіб;
- для профілактики і лікування гіповітамінозу;
- калина попереджує розвиток онкологічних захворювань;
- запобігає розвитку алергії;
- як сечогінний і кровоспинний засіб (кора);
- знижує артеріальний тиск при гіпертонії та нормалізує пульс при аритмії;
- виводить з організму токсини;
- є хорошим заспокійливим засобом;
- нормалізує травлення;
- зміцнює серцевий м’яз і судини серця;
- знижує рівень холестерину в крові.
Варто зазначити, що калина є лише допоміжним засобом проти різноманітних хвороб і лікуватися тільки нею не варто. Також перед використанням рослини у лікувальних цілях потрібно обов'язково проконсультуватися з лікарем.
Корисні рецепти з калини:
Калинове жиле: Желе за цим рецептом виходить дуже смачне і ніякий маленький ласун не відмовиться його спробувати. Щоб його приготувати, пропустіть через соковижималку чисті просушені ягоди. У вас вийде калиновий сік. Тепер додайте до соку цукор, з розрахунку 1:1, або 1:2. Гарненько розмішайте, поставте на слабкий вогонь, нагрійте, постійно помішуючи. Коли цукор розчинитися повністю, желе готове. Розлийте його гарячим по стерилізованих банках, засукайте. Сировину, що залишилася не викидайте. ЇЇ можна використовувати для приготування морсів, напоїв.
Фото: ілюстративне
Варення з калини: Завдяки чудовому смаку і цілющими властивостями варення з калини можна поставити в один ряд з такими корисними ласощами як малинове і порічкове варення. Плоди калини потрібно перебрати, промити в холодній воді, дати їй стекти, покласти в емальований посуд, залити кип'ячим 80%-им цукровим сиропом (800 г цукру, 200 мл води). На слабкому вогні варити в два прийоми з перервою між варінням 5 годин. Після закінчення другого варіння, готове варення з калини в гарячому вигляді розфасувати в прогріті банки. Консервувати варення з калини методом гарячого розливу.
Лікувальний сік з калини: На 1 кг ягід вам знадобиться по 1 склянці води і цукру. Промийте, просушіть стиглі ягоди, пропустіть їх через соковижималку. Сировину, що залишилася залийте водою, прокип’ятіть близько 5 хвилин, процідіть. Засипте в гарячий відвар цукор, змішайте з соком. Гарячим розлийте в чисті, стерилізовані банки, закатати. Зберігати такий сік можна всю зиму.
Протипоказання до вживання калини:
- Вагітність та грудне вигодовування.Калина викликає стимуляцію скорочення матки, що може призвести до викидня, а також сприяє виробленню червоних тілець в крові, надлишок яких може завдати шкоди плоду. У малюка на калину може з'явитися алергія.
- Хвороби нирок та енурез. Оскільки калина має сечогінні властивості не варто її вживати людям, що страждають на енурез, хворобами нирок.
- Тривале застосування калини може спровокувати утворення тромбів, падіння артеріального тиску, виникнення гіпоксії та ішемії.
Читайте також:
Готуємо сливовий пиріг за рецептом з газети The New York Times: смачна випічка буковинкам
Від алергії врятують продукти, які є у вас на кухні: корисне буковинцям
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
19:10
Вчора
16:05
Вчора
15:21
Вчора
13:20
Вчора
12:26
Вчора
12:17
Вчора
Спецтема
Оголошення
18:57, 10 грудня
08:25, 10 грудня
18:57, 10 грудня
18:57, 10 грудня
08:26, 10 грудня
live comments feed...
Коментарі